Έναν συναρπαστικό αγώνα είχαν την δυνατότητα να απολαύσουν χθες στο κλειστό γυμναστήριο ‘Κώστας Πετρόπουλος’ οι φίλοι του βόλεϊ, αφού οι ομάδες του Ερμή και της Παναχαϊκής παρουσίασαν πλούσιο θέαμα με δυνατές φάσεις, αγωνία και μεγάλες ανατροπές.

Στο αγωνιστικό μέρος:

Τα κορίτσια του coach Γιώργου Χριστόπουλου παίζοντας, ειδικά στα δύο πρώτα σετ, πολύ όμορφο βόλεϊ – αυτό δηλαδή που προσδοκάει ο coach Χριστόπουλος σε όλο το φετινό πρωτάθλημα- κατάφεραν να περιορίσουν την πολύ δυνατή Παναχαϊκή, με αποτέλεσμα να προηγηθούν εμφατικά με 2-0 σετ.

Στη συνέχεια ωστόσο τόσο η κούραση όσο και η απειρία των δικών μας αθλητριών οδήγησε σε αρκετά λάθη με αποτέλεσμα οι παίκτριες της Παναχαϊκής να το εκμεταλλευτούν και με ευκολία να μειώσουν σε 2-1 σετ.

Παρόλα αυτά τα κορίτσια μας δεν το έβαλαν κάτω, διεκδικώντας το τέταρτο σετ στα ίσια με το σκορ να καταλήγει υπέρ της Παναχαϊκής στις λεπτομέρειες και τα σετ να γίνονται 2-2. Τέλος στο πέμπτο σετ έχοντας ψυχολογικό προβάδισμα οι παίκτριες της Παναχαϊκής το κατέκτησαν εύκολα με 15-5.

Συγχαρητήρια στα κορίτσια μας για την πολύ καλή εμφάνιση τους !

Καλή συνέχεια τόσο στην ομάδα μας όσο και στην ομάδα της Παναχαϊκής.